Лазерне лікування нетримання сечі: переваги методу

29.05.2022

Згідно з даними ВООЗ, близько чверті всіх жінок світу відчувають ознаки нетримання сечі. Приблизно 50% від цього числа мають набуте стресове нетримання сечі після пологів або інших обставин. Це явище проявляється як мимовільне сечовипускання, коли жінка бігає, піднімається сходами, піднімає важкі предмети, кашляє, чхає, займається спортом тощо. Проблеми з нетриманням сечі значно обмежують фізичну та соціальну активність жінки. І хоча загрози існуванню не несе, якість життя значно погіршує. У чому суть порушення та як його ефективно усунути, розповіли гінекологи медичного центру «Молекула».

Нетримання та підтікання сечі: причина порушень

У нормі функціонування органів малого тазу виключає мимовільне сечовипускання. Нетримання сечі розвивається внаслідок низки факторів, коли втрачається підтримуюча функція тазового дна та фасцій. Причини цього:

 • Віковий фактор;
 • Коли жінка набирає зайву вагу;
 • Якщо є генетично обумовлені порушення сполучної тканини;
 • Нетримання сечі при клімаксі;
 • При постійних запорах;
 • При хронічних хворобах органів дихання;
 • Після травмування органів малого тазу.

Один або кілька факторів призводять до того, що змінюється розташування сечового міхура та жіночих внутрішніх органів. В результаті змінюється тиск в уретрі та сечовому міхурі. В таких умовах, при підвищенні тиску в черевній порожнині (якщо кашляти або чхнути) тиск в уретрі знижується, що призводить до витікання сечі.

У такій ситуації потрібне лікування стресового нетримання сечі, адже підтікання відбувається фактично за будь-якого різкого руху. Жінки змушені обмежувати себе у фізичному та соціальному житті, постійно використовувати прокладки. Дискомфорт і невпевненість у собі призводить до депресії та шкірних хвороб через те, що покрив шкіри постійно роздратований.

Лазерне лікування нетримання сечі

Усунути проблему мимовільного сечовипускання легкого та середнього ступеня можна з використанням лазерних технологій. Для цього застосовують лазерний апарат DEKA Monalisa SmartXside: його особливість – без впливу на слизову оболонку піхви та інші органи репродуктивної системи. В основі дії – фототермічний ефект, після якого не залишаються розрізи та шви. Як лазер працює?

 1. Скорочення передньої стінки піхви та стінок сечового міхура. Це призводить до прогрівання волокон колагену, які формують каркас вестибулярних залоз уретри та парієтальної фасції.
 2. Запуск вироблення колагену протягом наступного півроку, за рахунок чого остаточний ефект спостерігається через шість місяців.
 3. Утворюються нові кровоносні судини.
 4. Створення потужної опори для органів сечовидільної системи, що усуває прояви підтікання.

Переваги лазерної корекції нетримання сечі очевидні: це неінвазивна процедура, для проведення якої не потрібна анестезія або попередня підготовка. Тривалість маніпуляції до півгодини курс лікування включає від 3 до 5 процедур, які проводяться з інтервалом в 1 місяць. Після сеансу можна повертатися до звичного способу життя, а ефективність помітна вже після першого відвідування лікаря.

Перед лазерною корекцією необхідно здати РАР-тест, аналіз сечі, пройти дослідження флори піхви та УЗД статевих органів. Процедура проводиться після закінчення менструації та за відсутності вагітності, ожиріння.