Коли звертатись до лікаря онколога-дерматолога?

29.05.2022

Шкіра – найширший орган людського організму. Площа шкіри у дорослої людини становить від 1,5 до 2,3 кв.м., а маса шкірного покриву разом із підшкірною клітковиною досягає 17% від загальної ваги тіла. Слідкувати за станом шкіри потрібно так само ретельно, як і за іншими органами. І справа не тільки в естетиці: нешкідливі, на перший погляд, цятки, які недавно з'явилися на поверхні тіла, можуть виявитися злоякісним освітою. Вчасно діагностувати та вилікувати подібні патології допоможе лікар дерматолог-онколог у Харкові. Коли звертатися до лікаря, щоб не прогаяти момент, розповіли фахівці Онкологічного передпухлинного центру «Молекула».

Хто такий онколог-дерматолог

Онкодерматолог — вузькоспеціалізований спеціаліст, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою новоутворень шкіри та м'яких тканин. Лікар знає, який механізм розвитку передракових патологій та як їх розпізнати. Для цього онколог-дерматолог повинен володіти фундаментальними знаннями та застосовувати їх на стику трьох напрямків - дерматології, онкології, патоморфології.

Ключове завдання, яке має бути виконане прийомі дерматолога-онколога, — виявити захворювання ранніх стадіях, якщо таке є. Як правило, шкірні пухлини мають видиму локалізацію, але часто пацієнти звертаються на запущених термінах, коли вилікуватися без наслідків набагато складніше. В усьому винні — безсимптомна течія, а профілактичні консультації, на жаль, не є поширеною практикою серед населення. У зв'язку з цим відсоток одужання у нашій країні нижчий, ніж, скажімо, у європейських державах. Тому у питанні здоров'я шкіри такі важливі регулярні профілактичні консультації онколога-дерматолога.

Що лікує лікар онколог-дерматолог

У поле роботи онкодерматолога входить діагностика та лікування низки новоутворень - кератом, папілом, кондилом, невусів, бородавок, липом, фібром, меланом та ін. Ці захворювання підступні тим, що вони безсимптомно з'являються, швидко ростуть і прогресують. Ракові клітини проникають у лімфу та кров, швидко поширюються організмом.

Найнебезпечнішою є меланома. Пухлина перероджується зі звичайної родимки, не завдає жодних хворобливих відчуттів і за кілька місяців досягає життєво важливих органів - печінки, мозку. Вилікувати вдруге уражену систему організму набагато складніше.

Коли звернутися до спеціаліста

Записатися до хорошого онколога-дерматолога у Харкові варто у таких випадках:

  1. На шкірному покриві з'явилася нова освіта і досить швидко зростає.
  2. Погіршився загальний стан здоров'я: швидка стомлюваність, поганий апетит, зниження ваги, нудота та головний біль.
  3. Змінився колір або форма родимки. Її краї не чітко окреслені, а поверхня має нетипове забарвлення — від синюшного до червоного, бурого, із вкрапленнями пігментів.
  4. Тканини навколо освіти припухли, сверблять, сверблять.
  5. Була травма невуса, пляма постійно натирається одягом або взуттям.
  6. У найближчих родичів діагностовано меланому або інше злоякісне новоутворення.

Якщо ви помітили незвичайні зміни, варто показати родимки дерматологу-онкологу. Він призначить необхідні лабораторні та функціональні дослідження, визначить характер патології та за необхідності підбере ефективну схему лікування. В Медичному центрі «Молекула» прийом ведуть досвідчені фахівці, які встановлять точний діагноз та спрямують усі можливості медицини на боротьбу із проблемою.