Як підготуватися до прийому кардіолога

29.05.2022

У списку хвороб, які спричиняють смерть, у світі, як і раніше, лідирують патології серця та судин. І якщо раніше основний сегмент пацієнтів кардіолога становили пацієнти 50+ років, то сьогодні інфаркти у людей трохи старших за 30 років не така вже й рідкість. І найсумніше, що не завжди пацієнт відчуває тривожні симптоми: інсульти можуть спіткати на вигляд абсолютно здорову людину. Тому своєчасно виявити загрози та вжити необхідних заходів можна, якщо прийти на прийом лікаря кардіолога. При яких симптомах пора до лікарні, що розповісти лікареві і в чому полягає підготовка, розповіли кардіологи Медичного Центру «Молекула».

Що лікує лікар-кардіолог

Кардіолог знає все про діагностику, лікування та профілактику захворювань серця та судин. Щоб поставити діагноз і призначити оптимальну схему, лікар повинен мати глибинні знання у своїй та суміжних областях, володіти ефективними діагностичними та лікарськими методами. Першокласний фахівець знає не лише те, як стабілізувати стан пацієнта при аритмії, а й як правильно відновитися після інсульту.

Лікар-кардіолог лікує:

 • аритмію;
 • артеріальну гіпертензію;
 • атеросклероз;
 • кардіоміопатії;
 • міокардит;
 • вади серця;
 • ішемію.

На прийомі у кардіолога здорові люди можуть проконсультуватися щодо того, як знизити фактори розвитку патологій серця.

Коли записатися на прийом лікаря кардіолога

Проходити профілактичні огляди у кардіолога рекомендується хоча б раз на два роки за відсутності скарг і мінімум раз на рік тим пацієнтам, які перебувають у групі ризику (вік 50+, із наявними хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, обтяжуючими факторами у сімейному анамнезі ). Потрібно обов'язково сходити на прийом лікаря кардіолога, якщо є такі скарги:

 • біль і дискомфорт у серці, грудній клітці;
 • часте серцебиття;
 • набряки вечорами;
 • задишка, неможливість довгий час віддихатися після фізичних навантажень;
 • рідкий або частий пульс;
 • головний біль, запаморочення, слабкість, непритомність;
 • високий артеріальний тиск.

Наявність хоча б однієї з цих ознак може говорити про розвиток серйозної серцево-судинної патології. У цьому випадку точно час на прийом.

Що робить кардіолог на прийомі

На прийомі лікар насамперед вислухає скарги, вимірює пульс і тиск, збере анамнез, вивчить результати лабораторних та діагностичних досліджень, зроблених раніше (якщо ви принесли їх із собою).

 1. Уточнити діагноз на прийомі допоможе ЕКГ — метод дослідження роботи серця, за допомогою якого можна виявити порушений серцевий ритм, ішемію, інфаркт міокарда, ознаки збільшення камери та дистрофічні зміни.
 2. Коли даних ЕКГ недостатньо, кардіолог виписує направлення на УЗД серця, або ВІДЛУННЯ. Процедура дозволяє дізнатися, які розміри серця, його особливості та аномалії.
 3. Уточнити інформацію надає холтерівський добовий моніторинг, а також аналізи крові.
Як підготуватися до прийому кардіолога

Щоб надати лікареві максимум інформації про стан здоров'я, напередодні проаналізуйте та запишіть на папері всі скарги, які ви відзначали у себе. За яких обставин зазвичай з'являється, скажімо, біль у грудях чи задишка? Скільки часу потрібно для нормалізації стану? Які супутні захворювання і чи приймаєте ви якісь препарати? Чи є у сімейній історії серцево-судинні захворювання? Щоб повідомити все на прийомі у кардіолога, заздалегідь накидайте відомості на листочку.

Також обов'язково візьміть із собою результати ЕКГ, ВІДЛУННЯ, виписки про лікування, якщо такі документи є.

У Медичному Центрі «Молекула» прийом ведуть досвідчені фахівці з великим досвідом. Запис до кардіолога у Харкові за телефоном у адміністратора або через форму сайту.