Хіміотерапія та її ефективність у лікуванні

29.05.2022

Хіміотерапія одна із основних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. Це визнаний у всьому світі стандарт, який застосовують у лікуванні раку. В Україні дозволено препарати, склад яких ідентичний лікам з арсеналу іноземних лікарів, а їхнє використання регулюється протоколами. Але ефективність хіміотерапії варіюється в різних країнах. Від чого залежить успішність та як обирати медзаклад для проходження курсу, розповіли онкологи Медичного центру «Молекула».

лікування хіміотерапією Харків

Коли хіміотерапія замінна

Хіміотерапія- важлива складова медичної допомоги при онкологічному захворюванні, але в ряді випадків як основний інструмент лікування використовуються альтернативні методи. Так, боротьба з олігометастатичним раком успішна при комплексному підході, що має на увазі технології радіохірургії та таргетну терапію, або хірургічне втручання.

Звідси випливає, що, зокрема, ефективність хіміотерапії при раку головного мозку (олігометастазів) невисока, тому для лікування захворювання обирають інші варіанти.

Варто зауважити, що динаміка лікування онкології хіміотерапевтичними препаратами залежить і від інформативності діагностичних методів, коректності постановки стадії та проведення морфологічного дослідження.

Хіміотерапія у складі комплексного лікування

Проте, найчастіше придушити розвиток метастазів вдається за допомогою хіміотерапії, за умови комплексного підходу, який полягає в:

  • правильний терапевтичний вплив на первинну пухлину;
  • Променева терапія ложа злоякісного новоутворення з метою руйнування клітин, що залишилися;
  • Радіохірургії метастазів, які несуть найвищу небезпеку.

Лікування онкології хіміотерапією не дасть бажаного результату, якщо клініка не має компонентів для проведення повноцінного лікування. Тому в такій ситуації лікар зобов'язаний направити пацієнта до закладу, де можуть надати необхідні послуги.

Зрозуміло, випадки співпраці профільних центрів не такі часті, так що на користь пацієнта – пройти обстеження у фахівців хоча б двох установ, щоб отримати варіанти висновків та протоколованих схем лікування.

Інші фактори, що впливають на оцінку ефективності хіміотерапії:

  1. Відповідність стандартам введення. Лікар повинен гарантувати виконання ін'єкцій точного дозування та змішування у потрібних пропорціях.
  2. Технічне обладнання центру. Виключити людський фактор допоможе використання інфузомату, який забезпечує правильне за часом та дозою введення препарату в організм людини. Важливо досягти балансу, у якому виключається загроза сильної інтоксикації великими дозами одночасно з потрібним лікувальним ефектом.
  3. Комфорт та безпека для пацієнта. Якщо, скажімо, комплексне лікування раку молочної залози включає застосування хіміотерапії, існує загроза для роботи інших систем та органів. Так, коли відзначаються знижені показники функціонування печінки, нирок, курс процедур на якийсь час зупиняють. Ступінь прояву побічних ефектів та контроль за ними з боку лікаря також може впливати на ефективність лікування. Втрата волосся, шкірні висипання, нудота та зміни стану іноді змушують пацієнтів відмовлятися від терапії.

Якщо вам призначено хіміотерапію, зверніться до ще одного фахівця. В медичному протипухлинному центрі «Молекула» веде прийом онколог-хіміотерапевт, який дасть оцінку висновку та забезпечить проходження курсу у комфортних для пацієнта умовах.