Де поставити крапельницю?

29.05.2022

Як ставити крапельницю так, щоб забезпечити надходження ліків у оптимальному дозуванні, знають медичні працівники. І хоча на перший погляд може здатися, що ця процедура неможлива проста і жодних ризиків не несе, насправді виникає безліч нюансів, відомих лише дипломованому медпрацівнику. Коли ставлять крапельницю та що варто враховувати під час маніпуляцій, розповіли працівники медичного центру Молекула.де поставити крапельницю

Коли показано крапельницю

Крапельниця – це процедура, під час якої препарат вводиться у вену. Таким чином, концентрація діючої речовини зберігається на необхідному високому рівні, що дозволяє ефективно і в менші терміни провести лікування. Інфузійна терапія як самостійний метод або комплексно дає відмінний медичний ефект. Поставити крапельницю варто вирішити цілу низку завдань:

  1. Забезпечення довгої, чітко дозованої подачі медикаментів у вену. Також крапельниця використовується для паринтерального харчування, коли є загроза здоров'ю та життю пацієнта, і потрібно екстрено доставити поживні речовини в організм.
  2. Нормалізація фізико-хімічних показників та водно-електролітного обміну кровотоку. За допомогою внутрішньовенних ін'єкцій покращується в'язкість, питома вага, осмос. Приходить у норму обсяг та якісні показники плазми.
  3. Корекція обсягу крові, що циркулює в судинному руслі, наприклад, при великих втратах крові внаслідок травм.
  4. Корекція властивостей крові, які забезпечують саморегуляцію.
  5. Виконати процедури, що покращують постачання тканин, посилюють імунітет, активізують регенерацію в організмі.
  6. Проведення внутрішньовенної інтоксикації для прискореного виведення з організму токсинів, інфекційних агентів.
  7. Проведення замісної терапії, коли водно-сольовий баланс гостро розбалансований. Рідина втрачається у великих кількостях при гострому проносі, блювоті, підвищенні температури тіла, частому сечовипусканні.

Переваги та ризики крапельниць

Внутрішньовенне вливання як метод лікування має безліч переваг. З його допомогою вдається доставити рідину, вітамінні комплекси та поживні речовини максимально швидко, без залучення шлунково-кишкового тракту в ланцюжку. Цей спосіб найрезультативніший при корекції станів, спричинених отруєнням, діабетом хворобами серця і т.д. У ряді випадків поставити крапельницю за ціною, більш ніж обґрунтованою результативністю, – єдина можливість врятувати здоров'я та життя пацієнта. Введення медпрепаратів при зневодненні та інтоксикації дає набагато швидкий ефект, ніж перорально.

Але ця процедура пов'язана з ризиками, коли:

  • Бульбашки повітря потрапляють у кров'яне русло, через що у хворого виникає повітряна емболія;
  • Стінки вен пошкоджуються механічно;
  • Голка потрапляє в м'які тканини або капіляри.

Ці неприємні наслідки можливі при недотриманні техніки виконання процедури, тобто коли капельницю ставить людина без профільної освіти та навичок. Навіть якщо не медпрацівник правильно поставив крапельницю, важливо аналізувати стан пацієнта, визначити правильну дозу та швидкість подачі препаратів. Це може зробити лише кваліфікований медперсонал.

Якщо вас цікавить, де можна поставити крапельницю, варто звернутися до медичного центру Молекула. Дбайливі та досвідчені медсестри виконають процедуру швидко, згідно з приписами. Щоб дізнатися, скільки коштує поставити крапельницю або записатися на лікування в денному стаціонарі, зателефонуйте нам.