Чи є у чоловіків клімакс?

29.05.2022

Це найнезручніше питання, яке ніхто не хоче чути! Але чим раніше ми його ставимо, тим краще збережемо здоров'я!

І у чоловіків і жінок настає період ВГАСАННЯ квітучого репродуктивного віку, періоду молодості та насиченості організму гормонами. І разом з цифрами, що подорослішали, в паспорті з'являються симптоми, які можуть насторожити:

  • зниження лібідо;
  • зниження потенції;
  • поява будь-яких дизуричних явищ (зміна сечовипускання);
  • різний біль у малому тазі.

І якщо 20-30 років тому середній вік наступу клімаксу у чоловіків у середньому наступав у 50-60 років, то зараз у віці 36-45 років. Ця цифра залежить від генетики, способу життя та набутих хвороб.

Якщо цікава біохімія процесу, це виглядає так: з віком в організмі чоловіка відбуваються природні зміни в одному з найважливіших відділів головного мозку - гіпоталамусі, що регулює діяльність головної ендокринної залози - гіпофіза. В результаті порушується вироблення гіпофізом гормонів, що стимулюють діяльність чоловічих статевих залоз – яєчок. Одночасно спостерігаються вікові зміни і в самих яєчках: їхня тканина поступово частково замінюється сполучною та жировою. Все це разом взяте призводить до зниження вироблення яєчками тестостерону.

Тестостерон у чоловічому організмі регулює діяльність яєчок, придатків яєчок, насіннєвих бульбашок, передміхурової залози та багатьох органів поза статевою системою. Він стимулює утворення сперми, а також визначає лібідо, статеве збудження та інтенсивність оргазму. Це змінює як життя, але не тільки.

У цей період формується багато онкологічних процесів, своєчасність виявлення яких, це вже питання ЖИТТЯ! Тому будь-які з перерахованих симптомів є приводом візиту до лікаря❗️

А візит до уролога передпухлинного центру «Молекула», - це не лише вирішення проблем, пов'язаних із віком, а й справжня онкопрофілактика!

Будьте здорові!