УЗД молочних залоз у Харкові: корисна інформація

29.05.2022

Більшість хвороб легко вилікувати на початковому етапі: саме з цією метою проводяться всі профілактичні огляди. Більшою мірою це стосується жінок, адже у кожної 8 мешканки України діагностують патології молочної залози, які розвиваються стрімко і часто безсимптомно. Вчасно виявити їх та розпочати лікування дозволитьУЗД грудей, яке фахівці рекомендують проходити не рідше одного разу на рік. Лікарі використовують цей метод окремо або комплексно з іншими видами діагностики, коли необхідно диференціювати або підтвердити захворювання.

Лікуючий хірург або мамолог може призначити ультразвукове дослідження у таких випадках:

  • коли є запалення або травмування грудей;
  • змінилася шкіра молочних залоз: стала грубішою, щільнішою, посиніла;
  • змінився розмір і форма грудей, помітна явна асиметрія або неприродні контури;
  • пацієнтка відзначає неприємні відчуття, які не пов'язані з наближенням менструації;
  • збільшилися лімфатичні вузли пахвами;
  • з сосків виділяється прозора рідина;
  • у сімейному анамнезі є близькі родички із захворюваннями грудей;
  • жінка планує вагітність, чекаючи дитини чи годує грудьми. У цей період спостерігати за молочними залозами варто особливо уважно;
  • якщо потрібно оцінити стан силіконових імплантів після маммопластики;
  • якщо чекає консультація онколога-маммолога.

УЗД дає повну та точну картину про перебіг захворювання, тому цей метод часто застосовують для уточнення діагнозу, який не вдається поставити за допомогою мамографії. До УЗД не потрібно спеціально готуватись за кілька днів. Воно абсолютно безболісне і не шкідливе для організму, тому обмежень до частоти виконання та вікових рамок пацієнтки немає. З цієї ж причини УЗД проводять як діагностику матерям і вагітним. Ще одна беззаперечна перевага УЗД — цінова доступність.

УЗД грудей та менструальний цикл

Вище ми згадували про те, що підготовка до проведення УЗД не потрібна. Але щоб результати були точними та об'єктивними, оптимально записатися на сеанс у першій половині циклу, тобто до настання овуляції. Якщо цикл жінки не перевищує 28 днів, оптимально прийти на УЗД у період 5-12 днів. Якщо тривалість понад 28 днів, відвідати кабінет діагностики краще починаючи з сьомого та по дванадцятий день.

Жінки в період клімаксу або грудного годування можуть бути обстежені в будь-який день. Діагностика молочних залоз за наявності скарг на неприємні відчуття тощо проводиться негайно і незалежно від фази циклу.

Як проводиться УЗД молочних залоз

Ультразвукове дослідження виконує лікар у кабінеті УЗ-діагностики. У ході маніпуляції жінка не відчуває жодної хворобливості, все займе трохи більше 20 хвилин. Оскільки новоутворення, пов'язані з патологіями грудей, можуть локалізуватися пахвами, то фахівець оглядає груди, пахву, а також передньогрудну область і тканини, розташовані над ключицею.

Результати УЗД молочних залоз у Харкові лікар розшифровує, підписує та віддає мамологу, якій дає рекомендації та за необхідності підбирає адекватне лікування.

Говорячи про методи діагностики, не доводиться порівнювати УЗД та маммограму, оскільки ці методи взаємодоповнюють один одного і можуть застосовуватися комплексно. Так, обстеження ультразвуком дозволяє оцінити стан лімфовузлів та побачити прогресування патології, а маммограма інформативна для аналізу м'яких тканин.