Пластична операція на століттях: показання та особливості проведення

29.05.2022

Повіки – особливо чутлива область обличчя, на якій першими виявляються вікові зміни. Приблизно після 30 років з'являється нависання верхніх повік, можливі грижові випинання. Проблема носить як естетичний характер: зміни обличчя викликають дискомфортні відчуття, тяжкість у власних очах, поле зору звужується. Прибрати мішки під очима та інші неестетичні прояви – завдання офтальмологічного хірурга. Фахівці в галузі окулопластики займаються відновленням функції та естетики очей. Сьогодні пацієнти все частіше звертаються до лікарів цього напряму, оскільки зміни легко піддаються корекції та дозволяють значно омолодити зовнішній вигляд.

Що лікує офтальмопластику

Офтальмопластика – підрозділ пластичної хірургії, до спектру завдань якого входить відновлення естетичних дефектів та порушеного функціонування очного яблука, а також придаткового апарату. Пластика у розумінні фахівців окулопластики – відновлення форми та роботи органів зору. Для цього матеріали, що заміщають, переміщують, трансплантують і імплантують.

Окулопластичні операції виконуються також у рамках лікування захворювань очей для усунення наслідків травматичних пошкоджень тканин, розташованих поруч з оком. Це підготовчий етап до протезування очного яблука та відновлення анатомічних недосконалостей очниці.

 

Коли потрібні операції офтальмопластики

Окулопластичні операції показані у таких випадках:

  1. Після отриманих травм. Механічні травми, опіки очного апарату, наслідки комбінованих травм придаткового апарату, слізних доріг. Посттравматичний птоз верхньої повіки, а також нижньої повіки, деформування орбіти та повік усуваються в ході подібних операцій.
  2. Ентропіон – заворот століття, у якому змінюється його становище, реберний край загортається всередину. Вії стикаються з поверхнею очного яблука, зумовлюючи постійне травмування слизової оболонки. Найчастіше зустрічається заворот нижньої повіки. Ентропіон може бути вродженим, причина якого – у гіпертрофії крайової зони кругового м'яза ока, та набутим. У другому випадку говорять про атонічний, спастичний або рубцевий заворот століття.
  3. Виворот століття, або ектропіон - зміна становища повік. Реберний край століття відходить від очного яблука, і слизова оболонка вивертається назовні. При вродженому виворіт укорочення зовнішньої шкірно-м'язової пластинки століття може поєднуватися з іншими патологіями. Придбаний виворіт – атонічний, спастичний, паралітичний, рубцевий чи механічний.
  4. Лікування лагофтальму – захворювання, при якому очі заплющуються не повністю і запалюються рогівки.
  5. Омолодження повік виконується пацієнтам, у яких з віком під дією гравітації спостерігається опускання брів, навколоочних тканин. Очне яблуко може опускатися вниз або переміщатися до внутрішньої частини, під очима утворюються так звані мішки.
  6. Птоз верхньої повіки – дефект, що часто зустрічається, вроджений або набутий. Може проявлятися як ледь помітна складка і до повного закриття очної щілини. Омолодження погляду при птозі усуває наслідки слабкості м'яза, його розтягування, патології нерва.

Позбутися очної грижі та інших неестетичних дефектів допоможуть фахівціМедичного центру "Молекула". Записатися на прийом можна телефоном або за допомогою форми на сайті.