Консультативний прийом уролога

29.05.2022

Обстеження в уролога бажано проходити всім (а особливо – чоловікам) двічі на рік. Люди ж часто відкладають цю процедуру у “довгу скриньку”.

І дуже дарма! Профілактичний огляд здатний попередити розвиток багатьох хвороб сечостатевої сфери на ранніх стадіях та вберегти людину від їх тяжких наслідків.

Коли потрібно відвідувати уролога

Як було зазначено вище, консультації цього фахівця мають бути плановими і регулярними.

Справа в тому, що багато захворювань сечостатевої сфери часто мають безсимптомний характер і, без відсутності лікарської діагностики, тривалий час можуть протікати абсолютно безболісно для людини. Ми зараз говоримо про такі хвороби, як простатит, аденома, пухлини нирок, сечового міхура та передміхурової залози, каміння у нирках. Тому важливо проходити обстеження в уролога кожні півроку.

У разі появи певних симптомів необхідно якнайшвидше звернутися на консультацію до лікаря, який, провівши огляд та призначивши ряд необхідних досліджень, зможе провести діагностику та визначити подальший хід лікування.

Про які симптоми йдеться?

Перелічимо основні з них:

  • ниркові коліки;
  • тягучі та ниючі болі в зоні попереку;
  • наявність кров'яних або гнійних виділень у сечі;
  • дискомфортні та больові відчуття в сечівнику;
  • проблеми в інтимній сфері (передчасна еякуляція, проблеми з ерекцією, відсутність статевого потягу);
  • набряки нижніх кінцівок, особи;
  • проблеми з сечовипусканням, часті позиви, енурез

При наявності подібних симптомів слід негайно пройти обстеження в уролога!

Як підготуватися до прийому

Приходити на первинну консультацію слід підготовленим. Щоб лікар-уролог міг провести результативну діагностику, необхідно виконати такі умови:

  • утримання від статевого акту. Протягом 2 діб до відвідування спеціаліста не рекомендовані інтимні контакти. Дотримання цієї умови дозволить урологу взяти необхідні аналізи при первинному відвідуванні
  • утримання від сечовипускання. Наповнений сечовий міхур дасть змогу найбільш інформативного обстеження сечостатевих органів, тому бажано за 2-3 години до початку обстеження у уролога не мочитися
  • порожнення кишечника. Максимально очищений кишечник дозволить уролог провести ректальне дослідження передміхурової залози. Якщо ж пацієнт має проблеми з дефекацією, то рекомендується зробити клізму.

Як відбувається прийом уролога

Первинна консультація уролога включає збирання анамнезу пацієнта та попередню діагностику.

Необхідно розповісти лікарю про свої симптоми, загальне самопочуття, попередні звернення до даних фахівців, результати раніше проведеного обстеження.

Далі лікар приступає до огляду, що має відмінні риси залежно від статі пацієнта.

У чоловіків при первинному огляді та діагностиці уролог вивчає стан статевого члена, мошонки, пахових лімфатичних вузлів, застосовуючи візуальний та пальпаторний методи. Для обстеження простати можна використовувати ректальний метод обстеження.

Під час обстеження сечостатевих органів у жінок також можливий огляд у гінекологічному кріслі.

Для більш точної діагностики уролог призначить проведення додаткових досліджень: здачу необхідних аналізів, УЗД.

При повторній консультації фахівець, вивчивши результати обстеження пацієнта, проведе остаточну діагностику та підготує план лікування.

Додаткові відвідування необхідні для спостереження за перебігом захворювання та коригування лікування у разі потреби.

Пам'ятайте, що, вчасно звернувшись за допомогою до уролога, Ви убезпечите себе від можливих наслідків ігнорування проблем із сечостатевою сферою, а саме: онкологічних захворювань, імпотенції, безплідності.

Якщо вам потрібен уролог у Харкові, Ви можете прийти на консультацію до медичного центру “Молекула”. Наші фахівці проводять грамотну діагностику та підбирають результативний план лікування для кожного пацієнта. Завдяки досвіду та високій кваліфікації урологів МЦ “Молекула” Ви зможете перемогти хворобу та знову відчути всі радощі повноцінного здорового життя.