Як підвищити імунітет у дорослої людини

28.05.2022

Підвищення вашої імунної системи – це запорука хорошого здоров'я кожної людини. Розглянемо кілька ключових особливостей, що впливають на ваш імунітет. Кліматичні зміни. Зміни погоди восени, холодні температури, підвищена вологість стають першопричиною нежиті та застудних захворювань. Такі умови змушують більшість із нас випробувати потік застуд та грипу, який приходить і йде в холодну пору року. Чи є простий спосіб зміцнити вашу імунну систему, щоб рідше зазнавати впливу вірусних інфекцій?

Ми всі маємо вроджену здатність захищати себе від хвороб. І ця дивовижна система профілактики захворювань – імунна система людини. Функція імунної системи людини – захищати організм від шкідливих бактерій. Мікроби та мікроорганізми, ракові клітини та трансплантовані тканини або органи – все це інтерпретується здоровою імунною системою як щось відмінне від звичної структури імунітету кожної окремої людини, від якої організм повинен захищатися. Хоча імунна система надзвичайно складна, її основна стратегія є досить симплементарною - розпізнати атакуючу інфекцію, мобілізувати сили та атакувати.

Сильний імунітет - це перша лінія захисту від застуди, грипу та безлічі інших вірусних та бактеріальних мікробів. Оскільки профілактика краща за лікування, вона сприяє імунній системі за всебічною допомогою.

імунітет дорослої людини

Зловживання фармацевтичними препаратами та відсутність слабкої поінформованості населення про зміцнення імунітету дорослої людини зробили рівень ефективності імунної системи середньостатистичного українця у кращому разі на рівні 40% або 50% обізнаності. У деяких країнах, наприклад, у Японії, існує традиційна дієта, яка зміцнює імунну систему, і тому японці (які дотримуються традиційної дієти) зазвичай живуть довше. Невипадково, що японські жінки є одними з довгоживучих людей планети.

 

Дослідження зміцнення імунної системи

Оскільки наша клініка спеціалізується на професійних методиках лікування, ми хотіли б поділитися кількома простими рекомендаціями щодо зміцнення здоров'я та ведення здорового способу життя. Адекватне живлення імунної системи підвищує її бойову міць. Імуностимулятори працюють у багатьох відношеннях. Вони збільшують кількість білих клітин імунної системи та допомагають встояти перед вірусною атакою. Бустери також допомагають усунути сухостій імунітету, усувають можливість інфекції організму.

На сьогодні існує безліч харчових добавок, які за словами фахівців, беруть участь у підтримці та зміцненні здорової імунної системи.

За оцінками, лише 20% дорослого населення України регулярно вживають харчові добавки та витрачають на них до 1,3 мільярда гривень щороку. Близько половини цих людей приймають комбінацію вітамінів та мінеральних продуктів.

Більшість досліджень вітамінно-мінеральних добавок була пов'язана з їх впливом на імунітет та інфекційні захворювання. Відомо, що різні ступені недоїдання, навіть мале недоотримання окремих мікроелементів помітно погіршують імунну функцію. Ступінь, у якій тонкий дефіцит різних пізніх речовин сприяє клінічно значущим інфекціям, не прорахована на сьогоднішній день.

Декілька досліджень, проведених МОЗ України, показують, що вітамінні добавки можуть покращувати різні імунологічні фактори. Проте, інші дослідження приватних компаній продемонстрували ослаблену імунологічну відповідь в учасників, які споживали більше, ніж рекомендована кількість певних харчових добавок.

види імунітету

Якщо у дорослої людини дефіцит імунної системи або вроджена ослаблена імунна система, необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж зміцнювати імунітет без контролю профессионального врача-иммунолога. Також майте на увазі, що термін підвищення рівня імунної системи не є науковим терміном. Вона неймовірно складна і в той час, як деякі її аспекти можуть бути посилені певними біологічно активними добавками, інший аспект може постраждати. Це надзвичайно складна тема.

 

Способи покращення імунітету дорослої людини

Глибокий сон - один із найважливіших способів зміцнення імунної системи. Хронічна безсоння може призвести до дефіциту імунної системи. Відмінний спосіб переконатися, що у вас буде здоровий і глибокий сон - це робити тривалі прогулянки перед сном щодня. Сон пов'язаний зі збалансованим рівнем гормонів (включаючи гормон росту людини та гормон стресу, кортизол), зниженням ваги, ясним мисленням та міркуваннями, покращенням настрою та здоровою шкірою.

Знижуйте рівень стресу - один з найкращих способів погіршити вашу імунну систему і тим самим піддати себе ризику захворювань. Так само негативні емоції, такі як занепокоєння і гнів, надають негативний вплив. Як і слід очікувати, один гарний спосіб зміцнити вашу імунну систему, а також покращити загальну якість вашого життя - це усувати негативні емоції в міру виникнення. Стрес будь-якого роду - емоційний, фізичний чи психологічний - вивільняє гормон кортизол та ушкоджує імунну систему.

Їжте більше фруктів та овочів. Вони містять флавоноїди, які мають антибактеріальну та противірусну активність. Уникайте надмірного споживання цукру. Споживайте більше часнику, цибулі та кулінарних трав, таких як гвоздика. Ягоди є багатими джерелами біологічно активних сполук, таких як фенольні та органічні кислоти, які мають протимікробну активність проти патогенів людини. Серед різних ягід та ягідних фенолів особливо виразно проявляється антимікробний ефект у таких продуктах харчування, як: журавлина, морошка, малина, полуниця та чорниця.

Прогнозуйте отримання здорових пробіотичних бактерій. Пробіотики були визначені як живі мікроорганізми, які (при попаданні в організм) благотворно впливають на профілактику та лікування певних захворювань. Вважається, що ці мікроорганізми біологічно впливають через явище, відоме як стійкість до колонізації, при якому місцева анаеробна флора обмежує концентрацію потенційно шкідливих мікробів у травному тракті. Було також досліджено, що пробіотики корисні для зниження шансів застудитися або захворіти на грип. Ці дружні кишкові бактерії можуть зміцнити імунну систему дорослої людини.

Надаючи вашому організму достатню кількість поживних речовин, необхідних для нормального функціонування, імунна система дорослої людини буде краще підготовлена до боротьби з хворобами, чи то застуда, грип або щось серйозніше. Оскільки кожен організм індивідуальний, намагайтеся не наражати своє здоров'я на небезпеку і своєчасно консультуйтеся з лікарем-імунологом онкологічного передпухлинного центру "Молекула" перед початком будь-якого режиму прийому добавок.