Еластографія

Ультразвукова еластографія – сучасний спосіб діагностики, який дозволяє з високою ймовірністю поставити діагноз навіть у випадках, коли інші методи безсилі. Точність результатів підтверджується числовими значеннями та кольоровою візуалізацією. Тепер прогресивні технології доступні і для мешканців Харкова: обстежитись можна у передпухлинному медичному центрі «Молекула».

Еластографія

Чим відрізняється еластографія від звичайного УЗД?

   УЗД еластографія (соноеластографія) - додаткова технологія, яка дає можливість оцінювати еластичність тканин досліджуваного органу.

   Здорові тканини людини, у тому числі і змінені будь-яким патологічним процесом, мають певну еластичність (жорсткість).

   Неракові тканини (здорові, доброякісні пухлини, запальний процес) мають високу еластичність.

   Ракові тканини значно менш еластичні (жорсткіші, жорсткість деяких з них у 28 разів вище норми). Під час ультразвукової еластографії, ультразвуковий промінь, що випромінюється і сприймається спеціальним датчиком, як лікар, «обмацує» тканини досліджуваного органу та за допомогою програми оцінює їх еластичність (жорсткість), що неможливо при звичайному УЗД. Після обробки комп'ютера зображення передається на екран монітора. Залежно від еластичності тканин досліджуваного органу, вони забарвлюються на екрані монітора певним кольором. Так, наприклад, ділянка, уражена раковою пухлиною (жорстка, менш еластична), набуває інтенсивного синього кольору, а здорового - зеленого.

Наскільки болючою є ультразвукова еластографія?

   Відчуття пацієнта, під час проведення ультразвукової еластографії, такі ж, як і при звичайному УЗД шкіри. Ні болю, ні дискомфорту пацієнти не відчувають.

Яка достовірність технології?

   За даними, проведених у всьому світі досліджень, клінічна достовірність становить 80-95% для діагностики онкологічних захворювань на ранній стадії. Лікарі-діагности говорять те саме, але інакше: «Еластографія дає важливу додаткову інформацію, що призводить до перегляду діагнозу у кожного другого пацієнта».

У яких випадках застосовується ультразвукова еластографія?

Чи хвороблива ультразвукова еластографія?

Ні, під час обстеження пацієнт не відчуває і найменшого дискомфорту, як і під час звичайного УЗД.

 

Еластографія

Еластографія та звичне УЗД: у чому відмінності?

Основне дослідження УЗД доповнюється інноваційною технологією соноеластографії з метою оцінити щільність тканин для діагностування онкозахворювань на початковій стадії. Принцип дослідження ґрунтується на різному ступені еластичності здорових та уражених тканин. Так, здорові, запалені тканини, а також доброякісні пухлини дуже еластичні, на відміну від злоякісних (їх жорсткість у деяких випадках тридцятикратно перевищує норму).

Під час УЗ-еластографії генерований спеціальним датчиком промінь проектується на тканини досліджуваних органів і визначає їх еластичність, чого неможливо досягти при звичайному УЗД. Далі комп'ютер обробляє отримані дані та виводить на екран картинку. Ступінь жорсткості на моніторі диференціюється заданим кольором. Так, уражена злоякісним новоутворенням область пофарбована в синій колір, а тканина без патологічних процесів – в зелений.

Достовірність способу: чи варто вірити?

За даними досліджень, точність діагностування з використанням соноеластографії – не нижче 80-95% при виявленні онкозахворювань на ранній стадії. Самі фахівці у галузі діагностики стверджують, що отримання важливої додаткової інформації можливе лише за еластографії. Це дозволяє переглянути діагноз майже 50% пацієнтів, що обстежуються.

Запис на прийом

Надіслати своє повідомлення і найближчим часом ми з Вами зв'яжемося