Департамент мамології

Починаючи з 20 років, кожній жінці рекомендовано скринінгове проведення УЗД молочних залоз. За наявності будь-яких скарг – консультація лікаря – мамолога у Харкові. Кожна жінка повинна щомісяця оглядати, обмацувати молочні залози та області розташування лімфатичних вузлів, а при виявленні відхилень від звичайної картини негайно звертатися до лікаря. Рак молочної залози займає перше місце за частотою у світі вже багато років.

Група основних ризиків раку молочної залози (РМЗ):

Рак молочної залози займає перше місце за частотою у світі вже багато років. Тільки кожен п'ятий випадок виявляється на профілактичному огляді. Запущені стадії виявляються майже половині випадків. Близько двох третин жінок, які страждають на рак молочної залози, не знають про фактори ризику.

  • Найбільший ризик захворіти на РМЗ у віці 55-65 років. В даний час набагато молодший!!!
  • На початку місячних раніше 13 років ризик РМЗ зростає в 2-2,5 рази.
  • Сприяють розвитку РМЗ пізня менопауза (після 55 років), тривалий клімактерій.
  • Мастопатія з атиповою проліферацією епітелію підвищує ризик у 3 рази.
  • Оральні контрацептиви трохи збільшують ризик лише при безперервному використанні понад 10 років.
  • При раку яєчника ризик РМЗ у 2 рази вищий.
  • Вживання 50 мл алкоголю щодня підвищує ризик РМЗ у 1,7 разів.
  • РМЗ у кровних родичів по материнській лінії – у 2 рази.
  • Генетична схильність - гени BRCA1 b BRCA2.
  • Потенційно підвищують ризик РМЗ висококалорійна дієта, ожиріння, гіпотиреоз, захворювання печінки, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет.!
Онколог-мамолог

лікар, що спеціалізується на діагностиці, лікуванні та попередженні онкологічних та неонкологічних захворювань молочних залоз.

Записатися на прийом
У нашому центрі основою діагностики є:

Встановлення дифузних захворювань молочних залоз від вузлових утворень.

  • Дифузні зміни у молочних залозах лікуються консервативно (гормонотерапія, фізіотерапія);
  • Вузлові форми лікуються хірургічним способом.

Консервативне лікування у мамології

Консервативне лікування в мамології може включати курси медикаментозної та немедикаментозної терапії при мастопатії, лактостазі, маститі, тріщинах соска та ін. захворюваннях, що не потребують активної хірургічної тактики.

Важливе місце у консервативному лікуванні відводиться загальним заходам: психотерапевтичному впливу, дієтотерапії, контрацепції, ЛФК, фізіотерапевтичному та санаторно-курортному лікуванню. Медикаментозна консервативна терапія спрямована на корекцію дисгормональних процесів, усунення генітальних та екстрагенітальних фонових захворювань, запальних процесів.

Оперативні втручання у мамології

Оперативні втручання у мамології виконуються при гнійних чи пухлинних процесах у молочних залозах.

У мамології проводять малі (пункції та дренування абсцесу, склерозування кісти молочної залози та ін.), органозберігаючі (вилущування пухлини, секторальна резекція) та радикальні (мастектомія) оперативні втручання. Обсяг та спосіб оперативного втручання визначається мамологом (маммологом-онкологом) після поглибленого обстеження.

Послуги Лікаря онколога-маммолога

МАСТОПЕКСІЯ (ПІДТЯЖКА ГРУДІ)

ЗБІЛЬШЕННЯ ГРУДІ ІМПЛАНТАМИ

РЕДУКЦІЯ МОЛОЧНИХ ЗАЛІЗ

ПЛАСТИКА ГРУДІ ПІСЛЯ МАСТЕКТОМІЇ

Послуги Лікаря онколога-маммолога

Мамологія - самостійний розділ медицини, що вивчає будову молочних залоз жінки, що відбуваються в них фізіологічні процеси, а також профілактику та лікування захворювань молочної залози, що виникають. Мамологія взаємопов'язана з іншими медичними дисциплінами, які вивчають організм жінки: гінекологію, ендокринологію, а також хірургію та онкологію в Харкові.

Хвороби молочних залоз можуть виникати у жінок у різні вікові періоди. Найбільш небезпечним щодо онкологічної патології молочних залоз вважається вік старше 40 років. Жінкам у цей період необхідно регулярно здійснювати самоконтроль грудей, проходити її рентгенологічне обстеження та УЗД. Молочні залози жінки є парними залозами зовнішньої секреції. Їхня головна функція в жіночому організмі – лактаційна, тобто вироблення молока, що забезпечує вигодовування немовляти. Тому молочні залози інакше називають грудними залозами.

Як ніякий інший орган, молочні залози відчувають на собі вплив усіх процесів, що відбуваються в жіночому організмі: менструальний цикл, вагітність, лактація, менопауза – на все це груди реагують своїми анатомо-фізіологічними змінами.

Незважаючи на те, що більшу частину життя жінки молочні залози перебувають у спокої, але як гормонозалежний орган, вони зазнають складних змін, зумовлених фізіологією жіночого організму. І виникнення більшості захворювань молочної залози пов'язане саме з порушеннями гормонального фону. Так, при ендокринних розладах у молочній залозі можуть виникнути доброякісні утворення – мастопатия, кіста та фіброма молочної залози. Їх розвиток нерідко пов'язаний з абортами, а також запальними захворюваннями органів жіночої репродуктивної сфери, що порушують гормональну функцію яєчників та інших залоз внутрішньої секреції..

Ультразвукова еластографія

Ультразвукова еластографія молочних залоз показана для проведення диференціальної діагностики між такими патологічними утвореннями, як: кіста, ліпома, фіброаденома, мастит, атерома, папілярний рак, інфільтруючий дольковий та протоковий рак та ін.

Інші переваги еластографії у дослідженні молочної залози включають:
  • виявлення дрібних, до 5 мм не обумовлених на дотик, утворень молочної залози;
  • достовірну оцінку стану регіонарних лімфовузлів;
  • скорочення кількості необґрунтованих біопсій, а у разі їх проведення забезпечення точної навігації для найбільш інформативного забору матеріалу із патологічної освіти.

Запис на прийом

Надіслати своє повідомлення і найближчим часом ми з Вами зв'яжемося