Імунотерапія раку

Імунотерапія при раку є ефективним методом, який використовується в лікуванні онкологічних захворювань. Для пацієнта небезпеку становлять ракові клітини, зростання та розподіл яких не піддається управлінню. Дія імунотерапії у тому, що ракові клітини знищуються з допомогою посилення загального імунітету хворого. Умовно кажучи, з імунних функцій знімається блок, завдяки чому організм сам починає боротися з пухлинами.

У результаті імунотерапії при онкології в організм вводяться медикаментозні речовини, виконують активацію імунної системи, що активізує її ресурси боротьби з злоякісними клітинами. На сьогоднішній день цей вид лікування є одним з найбільш безпечних та результативних, при цьому на імунотерапію ціна помірна, що дозволяє доповнювати нею основну схему лікування..

Імунотерапія раку

Імунотерапія: як це працює

ЗАдача імунітету полягає у боротьбі з клітинами, генетичний код яких порушився. Це так звана «імунна відповідь» на потенційно небезпечні агенти. Імунна система розпізнає ракові клітини та спрямовує на них свої сили. Але в ряді причин імунітет стає нездатним ідентифікувати злоякісні одиниці, які починають неконтрольовано зростати і розмножуватися. Збільшуючись у чисельності із величезною швидкістю, клітини пухлини пригнічують захисні функції, що робить організм безпорадним перед онкологією.

Збій у системі імунної системи відбувається, коли розташовані на поверхні Т-лімфоцитів (клітини імунної системи) білки піддаються впливу пухлинних клітин, що блокують захист. Діюча речовина препаратів, що використовуються в імунотерапії, знімає ці "гальма", що стимулює Т-лімфоцит до атаки.

Клітинна імунотерапія як метод лікування раку було випробувано понад 100 років тому. Хірург Вільям коли виявив, що пацієнти з бактеріальною шкірною інфекцією вилікувалися від раку. Він висунув припущення, згідно з яким інфекційні агенти мобілізували сили організму на боротьбу з клітинами пухлин. В 1891 був проведений досвід, в ході якого пацієнта з саркомою кістки штучним шляхом інфікували стрептококом. В результаті розміри пухлини стали меншими.

Широке застосування імунотерапія знайшла лише останні кілька років, після вручення в 2018 році Нобелівської премії з медицини вченим Джеймсу Еллісону і Тасуку Хандзе. Дослідники відкрили «контрольні точки» на поверхні лімфоцитів, що дозволило створити кілька видів ефективних імунотерапевтичних препаратів. Онкоімунологія дозволила просунутися у лікуванні таких складних захворювань, як меланома та онкологія легень. Використання схем лікування дозволяє збільшити виживання пацієнтів та зупинити прогресування патології.

Імунотерапія раку

Що потрібно врахувати при підготовці до імунотерапії у Харкові

Вибираючи імунотерапевтичний препарат та підбираючи схему лікування, фахівець багатопрофільного центру «Молекула» враховує етіологію новоутворення, структурні особливості, ступінь диференціації, а також стійкість клітин до певних видів терапії – променевий, хіміотерапії та ін. Але в основі підбору лежить наявність молекулярних маркерів, від чого залежить результативність лікування. Проте сьогодні вивчення молекулярного профілю сьогодні не є обов'язковою умовою для застосування даних препаратів. Імунотерапія у багатьох країнах стала методом лікування першої лінії.

Імунотерапія застосовується в лікуванні онкології шлунка, легенів, нирок, сечового міхура, простати, підшлункової залози, меланоми та інших видів пухлин

Побічні ефекти при лікуванні раку імунотерапією менш виражені і пояснюються не токсичністю препаратів, а імунною відповіддю, яку вони викликають. Пацієнти можуть сильно втомлюватися, відзначають кашель, нудоту, втрату апетиту, а також висипання на шкірі.

Переваги імунного лікування раку в центрі «Молекула»

  1. Висока ефективність у боротьбі з пухлинами.
  2. Мені виражені прояви побічних ефектів.
  3. Тривала післядія. Ефективність від імунотерапії спостерігається протягом 4 місяців, протягом яких імунітет показує високу протипухлинну активність.

Запис на прийом

Надіслати своє повідомлення і найближчим часом ми з Вами зв'яжемося