Лапароскопія у гінекології – це прогресивна альтернатива консервативному хірургічному методу у разі, коли лікування передбачає лише оперативне втручання. Можливість звести травму доступу до мінімуму, менш тривалий реабілітаційний період, мінімізація ризиків ускладнень та помірна ціна лапароскопії у Харкові – причини, через які хірурги використовують цю методику. Операція проводиться в тому ж обсязі, що й у класичній хірургії, але використання сучасних медичних технологій дозволяє обійтися «малою кров'ю » для пацієнта.
Вирішення цілого спектру гінекологічних проблем можливе без болю та тривалої реабілітації. Сотні пацієнток медичного центру «Молекула» у Харкові на власному досвіді переконалися у цьому. Висококваліфіковані спеціалісти проводять малоінвазивні операції за допомогою сучасного ендоскопічного обладнання, яке дозволяє контролювати перебіг втручання на моніторі. Ціна процедури лапароскопії варіюється в залежності від патології, яку потрібно усунути, клінічної картини та тяжкості випадку.
Лапароскопія в гінекології використовується з метою діагностики, а також для проведення операцій на органах черевної порожнини та малого тазу. Незважаючи на малоінвазивність, операція проводитиметься під загальним наркозом, тому втручання передує консультації анестезіолога та лікаря-терапевта.
Для покращення огляду та доступу до внутрішніх органів у черевну порожнину через спеціальну голку подається вуглекислий газ – він піднімає черевну стінку і полегшує виконання лапароскопічної операції. Використання інтубаційного наркозу обумовлено ще й тим, що нагнітений у очеревині газ не дає пацієнтці дихати самостійно.
Далі в черевну порожнину вводяться мікроскопічні оптичні системи, що транслюють на екран ділянку під збільшенням. Завдяки цьому лікар може ретельно розглянути органи та виконати необхідні дії з високою точністю.
Сучасна технологія дозволяє точно встановити діагноз, а також швидко та з мінімальним травматизмом для організму усунути патологію.
Коли показано лапароскопічний метод?
У понятті малоінвазивної оперативна гінекологія операція виконується після проходження клініко-лабораторних обстежень, які призначає медичний спеціаліст. Терапевт визначає можливість проведення оперативного лапароскопічного втручання. Попередні заходи – очищення кишківника, медикаментозна підготовка.
Людина не відчуває болю як під час лапароскопічного обстеження/оперування, і під час відновлювального періоду. Зведення до мінімуму розмірів травми доступу позбавляє пацієнтку страждань і зводить до нуля больовий синдром
Найчастіше ускладнення – утворення спайок, що виникають через порушення цілісності при смуговому розрізі. Травматизм тканин при лапароскопії маткових труб значно знижується, тому можливість спайкового процесу дуже низька. Ще одним недоліком консервативної хірургії є ризик інфікування. Боліснотворні агенти потрапляють в організм через великий розріз, а для літніх пацієнтів з порушеним кровопостачанням та слабким імунітетом загроза запальних процесів зростає у кілька разів.
Традиційні хірургічні маніпуляції вимагають тривалого постільного режиму, що часто супроводжується появою пневмонії. При лапароскопічній операції пацієнтка перебуває в ліжку набагато менше днів, а період госпіталізації коротший.
Важлива перевага лапароскопії перед традиційною методикою оперативного втручання полягає в малій травматичності і, як наслідок, швидшому відновленні. Після пробудження від наркозу, перевірки рефлексів та оцінки стану пацієнта розміщують у комфортний хірургічний стаціонар, де він перебуватиме під цілодобовим наглядом лікарів та медичного персоналу до повного післяопераційного відновлення.
Надіслати своє повідомлення і найближчим часом ми з Вами зв'яжемося