Департамент мамології

Починаючи з 20 років, кожній жінці рекомендовано скринінгове проведення. УЗД молочних залоз.За наявності будь-яких скарг – консультація лікаря – мамолога в Харкові. Кожна жінка повинна щомісяця оглядати, обмацувати молочні залози та області розташування лімфатичних вузлів, а при виявленні відхилень від звичайної картини негайно звертатися до лікаря.

Рак молочної залози займає перше місце за частотою у світі вже багато років. Тільки кожен п'ятий випадок виявляється на профілактичному огляді. Запущені стадії виявляються майже половині випадків. Близько двох третин жінок, які страждають на рак молочної залози, не знають про фактори ризику.

Напрямки

 Мамологія - самостійний розділ медицини, що вивчає будову молочних залоз жінки, що відбуваються в них фізіологічні процеси, а також профілактику та лікування захворювань молочної залози, що виникають. Мамологія взаємопов'язана з іншими медичними дисциплінами, що вивчають організм жінки: гінекологією, ендокринологією, а також хірургією та онкологією у Харкові.Хвороби молочних залоз можуть виникати у жінок у різні вікові періоди. Найбільш небезпечним щодо онкологічної патології молочних залоз вважається вік старше 40 років. Жінкам у цей період необхідно регулярно здійснювати самоконтроль грудей, проходити її рентгенологічне обстеження та УЗД.

 Молочні залози жінки є парними залозами зовнішньої секреції. Їхня головна функція в жіночому організмі – лактаційна, тобто вироблення молока, що забезпечує вигодовування немовляти. Тому молочні залози інакше називають грудними залозами.

     Як ніякий інший орган, молочні залози зазнають впливу всіх процесів, що відбуваються в жіночому організмі: менструальний цикл, вагітність, лактація, менопауза – на все це груди реагують своїми анатомо-фізіологічними змінами.

Група основних ризиків раку молочної залози (РМЗ):

Група основних ризиків раку молочної залози (РМЗ):

  • Найбільший ризик захворіти на РМЗ у віці 55-65 років. В даний час набагато молодший!!!
  • На початку місячних раніше 13 років ризик РМЗ зростає в 2-2,5 рази.
  • Сприяють розвитку РМЗ пізня менопауза (після 55 років), тривалий клімактерій.
  • Мастопатія з атиповою проліферацією епітелію підвищує ризик у 3 рази.
  • Оральні контрацептиви трохи збільшують ризик лише при безперервному використанні понад 10 років.
  • При раку яєчника ризик РМЗ у 2 рази вищий.
  • Вживання 50 мл алкоголю щодня підвищує ризик РМЗ у 1,7 разів.
  • РМЗ у кровних родичів по материнській лінії — в 2 рази.
  • Генетична схильність — гениBRCA1 b BRCA2.
  • Потенційно підвищують ризик РМЗ висококалорійна дієта, ожиріння, гіпотиреоз, захворювання печінки, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет.

     На щастя, є фактори, що знижують ризик РМЗ: ранні перші пологи (до 18 років), годування груддю у молодому віці зменшує ризик РМЗ у менопаузі.

Онколог мамолог - лікар, що спеціалізується на діагностиці, лікуванні та попередженні онкологічних та неонкологічних захворювань молочних залоз.

У нашому центрі основою діагностики є:  

 Встановлення дифузних захворювань молочних залоз від вузлових утворень.

  • Дифузні зміни у молочних залозах лікується консервативно (гормонотерапія, фізіотерапія);
  • Вузлові форми лікуються хірургічним методом.
Ультразвукова еластографія

     Ультразвукова еластографія молочних залоз показана для проведення диференціальної діагностики між такими патологічними утвореннями, як: кіста, ліпома, фіброаденома, мастит, атерома, папілярний рак, інфільтруючий дольковий та протоковий рак та ін.

Інші переваги еластографії у дослідженні молочної залози включають:

  • овиявлення дрібних, до 5 мм не обумовлених на дотик, утворень молочної залози;
  • достовірну оцінку стану регіонарних лімфовузлів;
  • скорочення кількості необґрунтованих біопсій, а у разі їх проведення забезпечення точної навігації для найбільш інформативного забору матеріалу з патологічної освіти.

Наші спеціалісти

 Незважаючи на те, що більшу частину життя жінки знаходяться молочні залози. «у спокої», але як гормонозалежний орган, вони зазнають складних змін, зумовлених фізіологією жіночого організму. І виникнення більшості захворювань молочної залози пов'язане саме з порушеннями гормонального фону. Так, при ендокринних розладах у молочній залозі можуть виникнути доброякісні утворення –мастопатія, кіста та фіброма молочної залози. Їх розвиток нерідко пов'язаний з абортами, а також запальними захворюваннями органів жіночої репродуктивної сфери, що порушують гормональну функцію яєчників та інших залоз внутрішньої секреції.

     Захворювання молочної залози, що ведуть її запалення - маститу, розвиваються, зазвичай, під час грудного вигодовування: це лактостаз і тріщини соска.

     Особливе занепокоєння мамологів-онкологів викликає зростання кількості злоякісних пухлин (раку молочної залози). До їх розвитку привертають травми та запальні захворювання грудей, аборти, статеві інфекції, пізня (після 35 років) перша вагітність та пологи, ендокринні розлади, шкідливі звички, екологія та спадковість.

     Важливу роль у запобіганні хворобам молочної залози відіграє своєчасне лікування генітальної патології, дотримання особистої гігієни та правил грудного вигодовування, самоконтроль, регулярне відвідування фахівців: гінеколога та мамолога.

     Кожна жінка має щомісяця сама уважно оглядати молочні залози на 6-12 день менструального циклу. При виявленні перших симптомів, що насторожують, необхідно терміново вдатися до консультації лікаря-маммолога.

     Про те чи інше мамологічне захворювання може свідчити поява у жінки хоча б однієї зі скарг: ущільнення, болючість у грудях, поява виділень із сосків, зміна шкіри на грудях та в ділянці соска, зміна форми залози, збільшення лімфовузлів у пахвових зонах.

     Після 35 років жінкам необхідно щорічно проходити УЗД молочних залоз, а після 40 років. мамографію у Харкові один раз на 2 роки. Слід відвідати мамолога, якщо ви плануєте вагітність або прийом оральних контрацептивів.

     Сьогодні більшість своєчасно виявлених захворювань молочної залози успішно лікуються консервативно. Хірургічне лікування мамологічної патології спрямоване на максимально дбайливе збереження органу та його функції.

Запис на прийом

Надіслати своє повідомлення і найближчим часом ми з Вами зв'яжемося